Uzman Çocuk Psikoloğu Sezen AKTAŞ

BİYORAFİ&ÖZGEÇMİŞ

   Psikolog Sezen Aktaş , 2017 yılında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olup, 2019’da Ondokuzmayıs Üniversitesi Evlilik ve Aile Danışmanlığı  Yüksek Lisans  programını tamamlamıştır.İlk staj deneyimini  üniversite 3. Sınıfta okurken Adana’da Dr.Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapmıştır. Üniversite ve sonrasında alanında gerekli eğitimleri ve seminerleri alarak mesleğine başlamıştır .  

  2019 yılında Klinik Psikolog Zahir Aktaş ile Mimoza Psikoloji Merkezi’ni kurmuşlardır. Kurumda çocuk ve ergenlerle çalışıp , ebeveynlere danışmanlık hizmeti vermektedir. 

SERTİFİKA VE EĞİTİMLER

  Üniversite eğitimini almaya başladığından bu yana kendini hep geliştirip yeni terapi yöntemlerini ve ekolleri takip etmiş ve gerekli eğitimlerini tamamlamıştır. 

Aldığı Eğitimler:

·     Evlilik ve Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Eğitimi 

·     Bütüncül Oyun Terapisi Eğitimi (Deneyimsel, Çocuk Merkezli , Filial , Bilişsel , Yapılandırılmış, Farkındalık temelli oyun terapi yöntemleri)

·    Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi  

·   Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi 

·   MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitim

·   MMPI Kişilik Testi Uygulayıcı Eğitimi

·   Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi 

 Ankara Gelişim Tarama Envanteri -AGTE, Frankfurter Dikkat Testi,D2 Dikkat Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi , Louise Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu  Testi, Peabody Resim-Kelime Eşleştirme Testi , Frostig Görsel Algı Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Bir Aile Çiz Testi,  Labirentleri Testi 

Katıldığı Kongre ve Çalıştaylar:

·      19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Ondokuzmayıs Üniversitesi 

·      20.Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi -Hasan Kalyoncu Üniversitesi 

·      20. Ulusal Psikoloji Kongresi- Türk Psikologlar Derneği İzmir

·     Oyun Terapisi Çalıştayı 

·     Çift Terapisinde Klinik Uygulamalar Çalıştayı

Call Now Button